Cárovná Temnota

Napsal Itaai Himawari (») 24. 10. 2013 v kategorii (Ne)Zmyselné výplody, přečteno: 1141×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinecierna.jpg


Cárovná Temnota - alebo inak umelecký opis na tému "farba". Vybrala som si čiernu (nečakane). Keďže sa to viacerým páčilo, rozhodla som sa túto pôvodne domácu úlohu do školy zverejniť. Veď sami posúďte.

 

     So svojím vznešeným menom, ktoré vzbudzuje v niektorých ľuďoch strach, nepokoj na duši a v mysli, s menom, ktoré vládcovia rovnakých tmavých síl s krutou radosťou ospevujú, cárovná Temnota vládne všetkým bytostiam za hranicami svetla a čistoty. Tak ako sa príchodu bezmesačnej noci tešia tvory vyliezajúce zo svojich celodenných úkrytov pred žiarivou hlavou na sklonku dňa, tak ako mrchožrúti vítajú návštevu Smrti medzi obetami, ktorými sa oni neskôr nasýtia, tak i farba sťa eben či minerál hematit patrí k ostatným svojho druhu, aj keď častokrát nesie smutnejšie posolstvo ako jej ostatné sestry. Nebyť tejto cárovnej, nemôžu sa démoni noci nepozorovane prikrádať k nič netušiacim srdiečkam, ktoré, bohužiaľ, majú občas smolu, no smola vyzerá skôr sivo ako hmla či starecké fúzy, a teda nie je predmetom našej momentálnej pozornosti.
     Jeden by bol radšej, keby temnota neexistovala. Lenže tak ako nemôže byť deň bez noci, nebo bez pekla či život bez smrti, tak nemôže byť ani biela bez čiernej. Veď nakoniec je to krásna farba. Predsa kôň tmavý ako noc, oči alebo vlasy čierne ako uhoľ, to všetko má svoju krásu a viaceré srdcia poskočia pri pohľade na ne. Neodsudzuj teda cárovnú, veď nie je zlá skrz-naskrz, a ty nie si v rozprávke, aby otrávila Snehulienku. Tak si teda poď odpočinúť, zhasni svetlo, zavri oči a pod závojom čiernej, no nie nešťastnej, farby si oddýchni. Pokojne zaspi. Dúfaj, že zatiaľ nie navždy.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
     No. Nejako takto to vyzerá, keď píšem úlohy doma, nie tesne pred hodinou. Skrátka - občas celkom výjdu :D Nie je to dlhé, je to vraj "úplne strelené", čiže mimo reality (ako sa k tomu vyjadrila profesorka), a aspoň na splnenie úlohy to stačilo. Snáď sa vám to páčilo. :3

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel třináct a sedm